XIV Krakow Summer Animation Days
15 -17 sierpnia 2022 | plac Wielkiej Armii Napoleona | Kraków | wstęp wolny

Organizatorzy Krakow Summer Animation Days

 

Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej ETIUDA&ANIMA


Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej ETIUDA&ANIMA powstała z myślą o promowaniu kultury artystycznej, filmowej i audiowizualnej, charakteryzującej się wysokimi walorami aksjologicznymi. Głównym działaniem Fundacji jest organizacja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Poza tym realizuje kilka mniejszych projektów filmowych w kraju (Krakow Summer Animation Days, Objazdowa Etiuda&Anima, Dyskusyjny Klub Filmowy) i za granicą (Polska Szkoła Animacji). Do regularnej działalności Fundacji należy także edukacja filmowa i audiowizualna prowadzona poprzez organizację regularnych warsztatów (animacji, dokumentu, fabuły, scenariuszowe, krytyki filmowej), a także wykładów, study case, konferencji, seminariów czy plebiscytów. Dodatkowo Fundacja zajmuje się działalnością wydawniczą.

www.fundacja.etiudaandanima.pl

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Gospodarz programowyMiędzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima”, organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Centralnym, corocznym punktem imprezy są więc dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne - Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji - Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem odnoszącego artystyczne sukcesy, czynnego twórcę.

Od początku istnienia festiwalu główne punkty imprezy otoczone są bogatym programem zdarzeń towarzyszących. Stanowią one okazję do spotkań ze światowej klasy artystami animacji i z najciekawszymi zjawiskami z tej dziedziny twórczości. W ramach imprez pozakonkursowych widzowie mogą przypomnieć sobie ciekawe zjawiska filmowe z przeszłości kina, zwłaszcza animacji i dokumentu, a także zapoznać się z nie docierającymi do kin współczesnymi filmami krótkimi i długometrażowymi filmami animowanymi.

Od czterech lat w ramach festiwalu odbywają się także warsztaty filmowe: animowane, reżyserskie, scenariuszowe, operatorskie i montażowe. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima to od lat jedna z najambitniejszych imprez filmowych w Polsce, miejsce, gdzie rodzą się pomysły, z których korzystają organizatorzy innych festiwali filmowych w całym kraju.

www.etiudaandanima.pl

Program


- Prezentacje międzynarodowych i krajowych festiwali animacji
- Animacje długometrażowe